| MOQ: | 1 sets |
| Prijs: | 10000 USD |
| Levertijd: | 2 maanden |
| Betalingswijze: | L/C, T/T |
| Leveringscapaciteit: | 200 sets/dagen |
Wat is een corrosiebestendige reactor? Materialen, ontwerp en toepassingen
Het beantwoorden van de kernvraag: Wat is een corrosiebestendige reactor en hoe worden materialen geselecteerd voor agressieve chemische verwerkingsomgevingen? Een corrosiebestendige reactor is een drukvat geconstrueerd uit speciale legeringen, beklede metalen of niet-metalen composieten, ontworpen om corrosieve aantasting door sterke zuren (HCl, H2SO4, HNO3), alkalische oplossingen (NaOH, KOH), chloriden en oxiderende media bij verhoogde temperaturen en drukken te weerstaan. Materiaalkeuze is gebaseerd op de pitting resistance equivalent number (PREN = %Cr + 3,3 x %Mo + 16 x %N), met waarden van 26+ voor 316L, 35+ voor 904L, 42+ voor 254 SMO en 52+ voor Hastelloy C-276. Acceptabele materialen vertonen uniforme corrosiesnelheden onder 0,1 mm/jaar onder ontwerpomstandigheden. Veelvoorkomende materialen zijn Hastelloy C-276/C-22, Titanium Grade 2, zirkonium, tantaal, glasgecoat staal en PTFE/PFA-gecoat koolstofstaal, elk geselecteerd voor specifieke media, temperatuur- en drukbereiken volgens NACE MR0175 en ASME Section VIII normen.
Materiaalkeuze voor corrosiebestendige reactoren volgt drie technische principes:
Industriële corrosiebestendige reactormaterialen worden gecategoriseerd op legeringsfamilie en toepassing:
| Materiaal | PREN / Corrosieclassificatie | Max servicetemperatuur & Belangrijkste media | Typische toepassing |
|---|---|---|---|
| Hastelloy C-276 | PREN 52+; CPT >90°C in 1M NaCl | 200°C; HCl alle conc., H2SO4 60% bij 100°C, Cl- putcorrosie | Pharma API, FGD, chloor-alkali, chlorering |
| Titanium Grade 2 | Passieve TiO2-film; geen PREN (reactief metaal) | 150-200°C; nat Cl2, hypochloriet, HNO3, organische zuren | Chloor-alkali, bleekmiddel, maritiem, oxiderend uitlogen |
| Glasgecoat staal | Borosilicaatglas; pH 1-14 universeel | 200°C wand; alle zuren behalve HF en heet H3PO4 | Pharma, fijnchemicaliën, zuurneutralisatie, multifunctioneel |
| PTFE/PFA-gecoat staal | Bijna universeel; inert voor alle chemicaliën | 180°C PTFE / 260°C PFA; inclusief HF, koningswater | HF-verwerking, gemengde zuren, ultrapure chemicaliën |
V: Wat is de pitting resistance equivalent number (PREN) en hoe wordt deze gebruikt voor de materiaalkeuze van reactoren?
A: PREN = %Cr + 3,3 x %Mo + 16 x %N. Het kwantificeert de weerstand van een legering tegen lokale chloride putcorrosie. Materialen met PREN <26 (304, 316) zijn gevoelig voor chloride putcorrosie boven 60°C. PREN 32+ (duplex 2205) is geschikt voor matige blootstelling aan chloriden. PREN 42+ (254 SMO, 904L) is bestand tegen zeewater putcorrosie. PREN 52+ (Hastelloy C-276) biedt de hoogste weerstand, met een kritische putcorrosietemperatuur boven 90°C in 1 M NaCl. PREN is de primaire screening-indicator voor materiaalkeuze van reactoren in chloridehoudende omgevingen.
V: Welk reactormateriaal wordt aanbevolen voor het hanteren van fluorwaterstofzuur (HF)?
A: Fluorwaterstofzuur tast glas, silica en de meeste metalen aan. De aanbevolen materialen zijn PTFE- of PFA-gecoat koolstofstaal (bestand tegen alle HF-concentraties tot 180°C voor PTFE, 260°C voor PFA), Monel 400 (Ni-Cu legering, bestand tegen watervrij HF en waterig HF tot 60% bij gematigde temperaturen) en magnesiumlegeringen (voor watervrij HF). Hastelloy C-276 en Titanium worden NIET aanbevolen voor HF-toepassingen, omdat fluoride-ionen hun passieve oxidefilms oplossen. NACE SP0188 bekledingsinspectienormen zijn van toepassing.
V: Wat is chloride spanningscorrosie (Cl-SCC) en hoe beïnvloedt het de materiaalkeuze van reactoren?
A: Cl-SCC is een scheurmechanisme dat austenitisch roestvast staal (304, 316L) treft wanneer het wordt blootgesteld aan chloride-ionen (zelfs bij een concentratie van 10 ppm) bij temperaturen boven 60°C. Het chloride dringt de passieve oxidefilm binnen op spanningsconcentratiepunten (lassen, koudvervormde gebieden), waardoor transkristallijne of interkristallijne scheuren ontstaan die zich snel voortplanten. Preventie vereist de overstap naar duplex roestvast staal (2205, PREN 35+) voor matige blootstelling aan chloriden, of super-austenitisch/super-duplex (2507, PREN 42+) voor omgevingen met hoge chlorideconcentraties + hoge temperaturen.
V: Hoe wordt glasgecoat staal getest op bekledingsintegriteit na fabricage of reparatie?
A: De integriteit van glasgecoat staal wordt geverifieerd door vonktesten (hoogspanningsdetectie van defecten bij 4-6 kV volgens ASTM D5162) die pinholes, scheuren en defecten in de glas-staalverbinding identificeren. Aanvullende tests omvatten kleurstofpenetranttesten voor zichtbare scheuren, diktemeting (minimaal 0,8 mm volgens DIN 28062) en een thermische schoktest met cycli tussen koud water en stoom. NACE SP0188 biedt standaard acceptatiecriteria, en elk gevonden defect vereist opnieuw glaseren (herverhitting bij 800-900°C) of reparatie met een goudfoliepleister voor kleine defecten.